2020. november 16., hétfő

Levendulakosár

Kaptam egy köteg levendulát, aminek nagyon örültem. Lemorzsoltam, és levendulazsákok lesznek belőle.  De ahogy morzsoltam, hosszú volt a szára, viszonylag nagy köteg is lett belőle, sajnáltam volna csak úgy kidobni. 

Fogtam hát a szárakat, vízbe áztattam, kb. ujjnyi vastag kötegekbe rendeztem, és spárgával összekötve, spirálisan összevarrtam.  


Lett egy kis kosarunk, ami még levendulaillatú is. 

Vizesen nagyon erős, és merev volt a fala, ahogy száradt, kissé meglazult, de még mindig van tartása, kisebb dolgokat lehet tárolni benne. 

Ezen a képen látszanak a méretei, az arányai, nagyjából akkora lett, mint a fonott fedeles kosárkészlet középső eleme.

2020. november 4., szerda

Nemezelt sün és színes nemezgolyók

Idén elmaradt a Mesterségek Ünnepe, az eseményt azonban a Hagyományok Háza megpróbálta pótolni. A Corvin téren minden kedden és csütörtökön népzenével és kézműves foglalkozásokkal készültek a szervezők augusztus végétől szeptember elejéig. Festettünk mézeskalácsot, fontam bőr karkötőt és nemezeltem. 

Szeptember elsején nemezgolyókat lehetett készíteni, és abból kulcstartót varrni. A foglalkozást Dobinszki Csilla vezette, akivel már korábban is nemezeltem együtt. Vele készült a süni 2018-ban, és történetéről itt írtam: https://kreativsagok.blogspot.com/2018/12/a-suni-es-az-angyal.html
A kulcstartó mellett további golyók is készültek, amelyeket csatra varrtam, és egy új kedvenc hajbavaló lett belőle, ami szerencsére a nemez puhasága miatt még a biciklis sisakkal is kompatibilis.


 Csilla kedves, figyelmes, segítőkész és érthetően magyaráz. így amikor szembejött egy hosszabb nemeztanfolyam, amit ő vezetett, jelentkeztem. Így voltam először Törökszentmiklóson. De ez már egy másik bejegyzés története.

A könyvet pedig éppen akkor olvastam, amikor a nemezgolyók készültek, és közben szóba került a sün nemezelése és a kötet is, amit csak ajánlani tudok.