2011-ben több könyvet olvastam, de kevesebbet hímeztem a vonaton. Sajnos nem mindig tudtam szépirodalmat olvasni, és akkor ennek hiányát nagyon megéreztem. De jöjjön a lista a befejezés időrendjében növekvő sorrendbe tett könyvekkel.
Várólistacsökkentés 2011
Az eredeti 12-es lista:
A vésztartalék 5:
1) Boris Vian: Tajtékos napok
2) Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot?
4) Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány
5) J. K. Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve
41) Orczy Emma bárónő: A Vörös Pimpernel (A sárkányház titkában folyamatosan emlegették a Vörös Pimpernelt, így elolvastam; vadromantikus, tele érzelmekkel, a szereplő lelkivilágát megjelenítő környezettel, amiben a legromantikusabb dolgok egyike a férjjel romantikusan meghalni - azt hiszem tudom min nevetett annyit Anne, mikor Patty házában megtalálta a meseklubos írásaikat)
40) Lévai Katalin: Párnakönyv (családi körbeolvasás Férj nagymamája, én, majd anyós; egy kapcsolat élete a fellángolástól a hanyatlásig)
39) Máthé Angi: Mamó (elolvastam végre a molyos kedvencet, és ezzel teljesítettem a 2011 várólistacsökkentő kihívást az eredeti 12 könyvvel + 1 tartalékkal; hogyan is látja egy kislány a világot, és benne nagymamáját, az embereket)
38) John Bunyan: A zarándok útja (Kár, hogy csak régies nyelvezetű, csúnya kiadást találtam, ez rontott a könyvön. Kár volt érte. Helyenként túl elrugaszkodott, de elgondolkoztató gondolatok vannak benne.)
37) Barabási-Albert László: Villanások (avagy hogyan is írunk emailt és levelezett Einstein, milyen is lehetett a Dózsa György-féle parasztfelkelés, és kik voltak Barabási ősei; helyenként akár történelmi kalandregényként is olvasható)
36) C. S. Lewis: Keresztény vagyok (Röviden: jó. Kicsit bővebben a vége, az utolsó fejezet nagyon jó, az ütött és elgondolkoztatott. A többi is, de az valahogy jobban. Vagy azt jókor olvastam. De vannak benne jó gondolatok, és ilyen fontolva olvasós, átgondolós, gondolkoztató könyv.)
35) Garaczi László: Pompásan buszozunk (mivel a várólistámon nem nagyon maradt szépirodalom, én pedig arra vágytam, így a tartalékból olvastam egy kortárs magyart, amiből kiderül hogyan kamaszodunk)
34) David Mitchell: Szellemírók (munkahelyi meglepetés volt, hogy "Jé, ez is megvan?!"; tervben van a regényben jelen lévő kapcsolatok grafikus ábrázolása, talán egyszer elkészül)
33) Cserna-Szabó András: Puszibolt (bevállaltam, mert kortárs és magyar és érdekelt, de nem az igazi, számomra túl trágár és káromkodós volt, aminek nem értettem a célját)
32) Ray Bradbury: Szép arany almáit a nap (csak néhány novellát olvastam el belőle)
31) Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem (avagy milyen az élet egy bagollyal)
30) J. D. Salinger: Magasabbra a tetőt, ácsok / Seymour: Bemutatás (az első jó volt, a második lassú és vontatott, amit egyszerre kellene végigolvasni, de ahhoz hosszú és nem köt le annyira)
29) Frances Hodgson Burnett: A titkos kert (Ébredező természet, tavasz, rejtélyekkel teli ház, barátságok szövődése, kilépés az önzőségből, ez csak jó lehet! És jó is!)
28) Vámos Miklós: Zenga zének (Jó! Tényleg gyerekként láttat. Az jutott róla eszembe, hogy mikor mi mentünk elsőbe, szeptemberben még kérdés volt, hogy hittan vagy kisdobos, félévkor meg már nem érdekelt senkit…)
27) Havasi Attila: Manócska meghal (badarok gyűjteménye)
26) Karinthy Frigyes: Mennyei riport (annyit emlegette Karinthy az agyműtéte kapcsán, meg mások az agyműtétes könyve kapcsán, hogy el kell olvasnom; főleg, hogy ugyanabban a kötetben van mindkettő; a legjobb mikor régebbi korokban jár)
25) Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül (már régóta a várólistámon van, Kosztolányiné Karinthy életrajza óta pedig különösen; kissé túl realisztikus volt a műtét leírása)
24) Szabó Magda: Sziget-kék (gyerekként kimaradt klasszikus beszélő állatokkal, akik jobbak mint az emberek)
23) H. G. Wells: Világok harca (klasszikus; újabb háBORÚS könyv, a marslakók "legyőzése" pedig nevetséges...)
22) Rónay László: Segítő kezek (nosztalgikus, kicsit olyan volt mintha megint a Nyugatos előadásán ülnék az egyetemen)
21) Burns Katalin: Szőttesek regénye (jó, de nem ütött nagyot, vagy nem a megfelelő időben olvastam)
20) Oscar Wilde: Az önző óriás / The selfish giant, A csalogány és a rózsa / The nightingale and the rose (egy kis angol; mivel ott volt mellette közvetlen a magyar, így kevéséb volt jó gyakorlás; azon gondolkoztam, hogy vajon egyszerűsített-e a szövege, mert azt nem közölte, de gyanúsan rövid mondatok voltak benne)
19) Bán Csaba: Égi tünemény (blogregény, ami kihozta az összes parámat, ami a gyerekszüléssel, -neveléssel kapcsolatosan bennem él. Ha nem látom a hátsó, belső borítót, nem bírtam volna…)
18) Lucy Maud Montgomery: Anne új vizekre evez (hogyan is küzd Anne eredetileg a Pringle-klánnal; már gyártom a filmet és a kötetet összehasonlító táblázatot)
17) Nick Hornby: Pop, csajok, satöbbi (Egy válság, amikor újragondolod az életed, és minden jobb lesz! Kár, hogy ennyire önmaga körül forog, bezárva a saját kis mikrovilágába. Itt nagyon sajnáltam, hogy hagyományosan, papírról olvastam, hiszen valami olyan multimédiás könyvnek tudnám elképzelni, ahol az emlegetett dalcímekre kattintva meghallgathatom őket és/vagy elolvashatom a szövegüket.)
16) Laura Ingalls Wilder: Almanzo, a fiú a farmról (nem sikerül ezt a sorozatot időrendben olvasnom, de ez sajnos fel sem tűnik..; ennek főszereplője nem Laura vándorló és vadászó, hanem későbbi férje Almanzo és állattenyésztő családja)
15) Lev Tolsztoj: Anna Karenina (már nagyon régóta szerepel a várólistámon, többször bele is kezdtem, de sosem volt időm/kedvem/türelmem/hangulatom befejezni, hátha most; furcsa volt majdnem egy hónapig ugyanazt a könyvet olvasni...)
14) Laura Ingalls Wilder: Ház a patakparton (a 4. kötet, amit 3-nak olvastam, de ez tetszett talán legjobban, mivel ennek volt legjobb a fordítása, és talán ebben volt a legkevesebb sajtóhiba))
13) Astrid Lingren: Harisnyás Pippi (ha felvettem a csíkos harisnyám, akkor megkaptam már, hogy Harisnyás Pippi vagyok, így bepótoltam a hiányosságot és elolvastam; aranyos, de kissé öreg vagyok már ehhez. Sajnos…)
12) Jane Austen: Meggyőző érvek (a JA-könyvklub miatt újraolvastam, aztán meg a könyvklubra nem jutottam el...)
11)Laura Ingalls Wilder: Erdei kunyhó (az első kötet így kicsit jobb mint a 2., amit korábban olvastam, de nem tud annyira történetet mesélni; nagyon más LMM és Wilder kunyhójában élni, bár valószínűleg ez utóbbi a valóságosabb, de az elsőt jobb olvasni)
10) C. S. Lewis: A végső ütközet (Befejeztem a Narniát! Gyönyörű! Most kicsit nagyobb szünetet hagyok a könyvek között. Kell a feldolgozás. És megint rákerül a várólistámra a teljes sorozat, hiszen most csak a történetet olvastam el. Szeretném mélyebben is megérteni, és időrendben elolvasni :-)
9) C. S. Lewis: A varázsló unokaöccse (már régóta szerepel a várólistámon, úgyhogy most Narnia-olvasás van; nagyon jó, kár hogy nem készült belőle film, mert látványos lehetne és szemléletesen írta le a teremtést is)
8) C. S. Lewis: A Hajnalvándor útja (láttuk a filmet, így újraolvasom; teljesen más a könyv és a film: más sorrendben mennek a szigetekre, más kalandok, a könyvben nincs kardgyűjtés)
7) Lucy Maud Montgomery: A kék kastély (szüksége volt rá a lelkemnek, így újraolvastam)
6) Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője (164 éve született, ezt pedig már régóta szeretném elolvasni; folyamatosan azon gondolkoztam, hogy az elejét olvastam-e már)
5) Laura Ingalls Wilder: A farm, ahol élünk (mivel újra megy a sorozat, így kíváncsi lettem rá; hááát, fura: nem tudtam annyira beleképzelni magam, nem tudott hangulatot teremteni)
4) Spiró György: Koccanás (egyetemi tartozás)
3) Gárdonyi Géza: Ida regénye (gyönyörű; kedvenc lett!)
2) Jane Austen: A klastrom titka (újraolvasom, mert Jane Austen könyvklubra megyek, már várom!; ...)
1) Lawrence Block: A betörő, aki eladta Ted Williamst (családi körbeolvasás: sógor, Férj, így én következtem; egy álmatlan éjszakán kezdtem el, és aznap délutánra be is fejeztem, könnyed, nem a fejezetek végén félbehagyós)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése