Vagy ha ennyire nem reménytelen a helyzet, akkor a Pinterestnek köszönhetően rengeteg ötlet kering a fejemben, így ha van időm valamit készíteni, nem is tudom, hol és mivel kezdjem.
Azért van, ami mégis működik, még ha nem is teljesen 5 perc:
- bő, pamut pólóból varrt húzott felsőrész
Avagy a gyerekkori szekrényben talált, régi kamaszpóló átalakulása. Miután a pólót kiterítettem, levágtam a nyakán lévő rugalmas anyagot, a paszpólt, elöl-hátul ugyanolyan ívben, majd visszahajtottam. Az így kialakult házba gumit fűztem, majd felpróbáltam, hogy milyen hosszúra hagyjam a gumit, mennyire húzza össze. Végül összevarrtam a gumit, majd, ha a próbánál szükséges volt, akkor a póló hosszából is vágtam. Ezt elszegni sem kell, mert az anyag nem foszlik, csak egy picit vissza fog pöndörödni a használat során - ezt érdemes beleszámolni a levágásnál.
- régi, kopott póló felújítása mintával
Adott volt egy kissé már megkopott, elöl bolyhos, de jó fazonú és kényelmes halványsárga pamutpóló, meg egy korábban levágott zöld pamutpóló maradék ujja. A pólóra - a bolyhokat figyelembe véve - ívelt vonalakat rajzoltam ceruzával, a zöld anyagból pedig hosszúkás levélformákat vágtam ki. Aztán zöld cérnát fűztem a varrógépbe, a rugalmas öltéseket és strech tűt használva végigvarrtam a ceruzával rajzolt vonalon, időnként egy-egy levelet is beillesztve.
Az eredmény egy új, különleges pólóval több, de kallódó anyagmaradékból és a szekrényben csak helyet foglaló ruhadarabból kevesebb.
- pulóverből kardigán
Általában kardigánokat hordok, amiből viszont nehéz olyat találni, ami tetszik, azaz lehetőleg egyszínű, semleges, minta nélküli. Egy kiárusításon találtam kétrétegű, alul hurkolt, felül csipke anyagból készült pulóvereket. A szürkének már nekiálltam, az eleje középen elvágtam, rugalmas öltéssel, apró cikcakkal beszegtem az elvágást, összevarrva a hurkolt és csipke anyagot. A nyakkivágásra ezüst színű szaténszalagot varrtam, amit hosszabbra hagytam, így lett megkötője a kardigánnak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése