Ennyit kaptunk vissza 2020-ban a boltokban. Avagy ennyivel fizettünk volna többet, ha nem reklamálunk.
Még nászajándékba kaptunk ajándékutalványokat, amelyekkel bevásárolni jártunk. Viszonylag nagyobb címletek voltak a mi két személyes háztartásunkhoz, így ahogy haladtunk a boltban, és pakoltuk a kosarat, egy papírra jegyeztük, hol is tartunk, mennyit fogunk fizetni. Akkor kezdtük, és azóta is mindig átnézzük a blokkokat fizetés után.
Mert valami mégsem akciós, vagy csak a cédula szerint, vagy két vonalkód van rajta, vagy nem annyiért húzza a gép, mint a kiírt ár. Szóval sokféle verzió lehet. És a kezelése is más: vagy visszakapjuk azt a 10–30 Ft-ot, ami az árkülönbség; vagy visszaadják a teljes árat, mi pedig otthagyjuk a terméket, mégsem vesszük meg.
A kedvenc sztorink még régről az, amikor egy negyed guriga sajtot vettünk, és úgy kellett győzködni az ügyfélszolgálatot, hogy a kezünkben lévő, kb. 75 dkg-os sajt nem 4 kg-os, ahogy a blokkon szerepel.
Hogy ez a 2670 Ft, ami kb. egy év alatt gyűlt össze, sok vagy kevés, mindenkinek a pénztárcájától függ. Nálunk egy közepesnél kicsit nagyobb bevásárlás összege, de kb. ennyibe kerül
- 13 l tej vagy
- majdnem 7 kg kenyér vagy
- majdnem 8 kg alma vagy
- 5 l olaj vagy
- 1 kg felvágott vagy
- 1 kg sajt és a lista még folytatható lenne.
Szóval számít.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése